Rašelinové zábaly
Zábaly z rašeliny přináší tělu skutečně blahodárné účinky díky kombinaci tepla a léčivých organických složek obsažených v rašelině. Těchto benefitů si všimli již ve starém Řecku, kde byla rašelina součástí lázeňských procedur. A její sláva trvá dodnes, kdy je oblíbenou součástí i řady masérských, regeneračních a kosmetických procedur.
V čem je rašelina výjimečná
Rašelina vzniká rozkladem zbytků rostlin po dobu desítek tisíc let, díky čemuž obsahuje vysoké množství organických a minerálních látek. Rašelina má výrazné antioxidační účinky, omezuje působení škodlivých volných radikálů, zvyšuje regeneraci buněk, obnovuje metabolismus kůže a celkově harmonizuje biochemii celého těla. Obsahuje zejména huminové kyseliny, lipidy, pryskyřice a přírodní minerály, které jsou vstřebávány tělem daleko efektivněji, než látky syntetické. Rašelina má také tepelnou setrvačnost, díky čemuž se často využívá i pro léčbu suchým teplem.
Jak používat rašelinu
Rašelinový zábal si můžete dopřát i v pohodlí domova, a to nejjednodušeji pomocí jednorázového rašelinového obkladu připraveného k přímé aplikaci na postižené místo. Předpřipravený zábal stačí ohřát ve vodní lázni po dobu 20 až 50 minut dle velikosti, a následně položit propustnou částí na tělo. Zábal je vhodné nechat působit 20 minut a poté léčené místo otřít mokrou žínkou.
Kdy se hodí rašelina
Účinky rašeliny ocení zejména lidé s obtížemi pohybového aparátu, tedy bolestmi po úrazech, s revmatickými bolestmi, bolestmi kloubů a páteře, svalovými kontrakcemi či artrózou. Mimo to je rašelina skvělá i při obezitě, problémech s pletí, poruchách krevního oběhu či látkové výměny nebo celulitidě.
Kdy je potřeba se rašelině vyhnout
Kontraindikací pro použití rašeliny jsou zánětlivé stavy, závažná onemocnění srdce a krevního oběhu, infekční a horečnatá onemocnění či poranění kůže a akutní onemocnění pokožky.
Skladem na objednávku do 1-2 týdnů